wybić szybę w aucie

Tu możesz pisać na każdy temat.

wybić szybę w aucie

Postautor: Kryspus » 13 sty 2015, o 19:41

Niedawno na jednym ze skrzyżowań stanęła obok mnie skoda 105L . Kolor turkusowy, rejestracja poznańska i potworny hałas umf, umf, umf, przy zamkniętych szybach.
Czy kodeks drogowy przewiduje za to kary ? Przecież ten kierowca nic nie słyszy co się dzieje wokół niego. Nie mówiąc o trwałych zmianach w jego mózgu. Do tego kolumny całkowicie przesłaniały mu widoczność z tyłu auta, co może nie jest czymś strasznym gdyby nie to że nie miał prawego lusterka.
Z ciekawością zajrzałem do sklepu z głośnikami http://www.mediamarkt.pl/naglosnienie_glosniki . Trzydrożny Blaupunkt z pewnością dałby to samo i zmieściłby się w drzwiach, no ale chyba nie o to chodziło użytkownikowi skody 105l kolor turkusowy.
Pamiętam że pierwsze radio w samochodzie zainstalowałem po 5 latach jeżdżenia. Do dziś staram się nie włączać radia jak jadę w mieście, zwłaszcza gdy są drogi dla rowerów.
Przecież w mieście trzeba być bardzo skupionym by nie mieć wypadku.
Kryspus

Re: wybić szybę w aucie

Postautor: aktywnydzialacz70 » 22 lip 2015, o 11:38

Nie da się ukryć że tacy kierowcy stanowią bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Właśnie takie zachowania prowadzą do wypadków i grubych odszkodowań jakich domagają się od firm ubezpieczeniowych kancelarie odszkodowawcze.
aktywnydzialacz70

Postautor: zaco32 » 28 lis 2018, o 09:07

Chyba warto to zgłosić, gościu łamie prawo, powinien za to zapłacić
zaco32

Postautor: gelonam » 23 lip 2019, o 06:17

Też wolałabym to gdzieś zgłosić.
gelonam

Wróć do Hydepark