Na przeziębienie najlepszy rosołek z kaczki

Tu możesz pisać na każdy temat.

Na przeziębienie najlepszy rosołek z kaczki

Postautor: miodzio » 19 sty 2016, o 19:08

Są ludzie którzy uważają że czosnek mlekiem z masłem i miodem to zwykłe placebo. Może tak jest, ale dla mnie medycyna naturalna jest źródłem wszystkiego. Przecież kiedyś nie było korporacji produkujących leki tylko przekazywane z pokolenia, na pokolenie porady. Kto z nas nie dostawał miodu z masłem i czosnkiem od babci. U mnie w gorszych przypadkach przeziębienia czy stany podgorączkowe, babcia gotowała tłusty rosołek z kaczki z dużą ilością podrobów. Pamiętam też bańki i smarowanie płuc i pleców smalcem chyba gęsim. Jakoś przeżyliśmy te tortury i obeszło się często bez antybiotyków.
Mama opowiadała że jak zachorowałem w stanie wojennym to lekarka - pani profesor do której chodziło się prywatnie do jakiegoś bloku przepisała mi po raz pierwszy leki homeopatyczne. Przypomniało mi się o tym przy jakiejś reklamie w telewizji. Okazało się że ten lek http://oscillo.pl/produkt/wskazania-i-postac/ jest produkowany właśnie na zasadach rosołku babci. Przecież to ekstrakt z podrobów kaczki berberyjskiej. I pomyśleć że tak kiedyś śmialiśmy się z rad naszych babć i dziadków.
miodzio

Re: Na przeziębienie najlepszy rosołek z kaczki

Postautor: gelonam » 23 lip 2019, o 06:18

Moja mama zawsze robiła mi z kury :)
gelonam

Wróć do Hydepark