Domokrążcy nękają mieszkańców naszej gminy.

pomysły / dyskusje / problemy

Domokrążcy nękają mieszkańców naszej gminy.

Postautor: mieszkaniec » 20 lip 2014, o 10:38

Jak pospolici domokrążcy, Radni naszej gminy krążą po domach wyłudzając wpłaty pieniędzy rzekomo na remont kościoła. To jest godne pożałowania. Niektóre rodziny wyciągają z portfela ostatnie 50 zł, które mają na życie żeby wpłacić składkę na kościół. Panowie Radni, zamiast nękać skromnie żyjące społeczeństwo raczej powinni zastanowić się jak pozyskać pieniądze z UE (z dokumentów wynika że kościół wybudowano w 1505 roku, więc jako zabytek takie środki powinno udać się pozyskać) albo założyć fundację np. „Pomoc Kościołowi”. Wówczas każdy mieszkaniec mógłby przekazać na fundację swój jeden procent podatku nie ponosząc dodatkowych kosztów. Mieszkańcy gminy byli by wówczas pewni że ich pieniądze trafiają na remont kościoła, gdyż taka fundacja musi się rozliczyć co do grosza. Dodatkowo każdy, kogo na to stać, może wrzucić dowolną kwotę do skarbonki z napisem „ofiara na kościół”.
Panowie Radni; zastanówcie się, czy Wasze miejsce jest w Radzie Gminy!!!!!
mieszkaniec

Re: Domokrążcy nękają mieszkańców naszej gminy.

Postautor: Katarzyna » 21 lip 2014, o 08:31

Świetny post, popieram. Pomysł z fundacją i pozyskania środków z UE. Wszystkie gminy, parafie bazują na środkach z UE, a nie z biednych bezrobotnych ludzi.
Katarzyna

Postautor: Rozgoryczona » 22 lip 2014, o 05:06

Kilka dni temu odwiedziło mnie dwóch Panów Andrzejów. Poinformowali mnie że zbierają pieniądze na remont kościoła w kwocie 50 zł. Wstyd mi było poinformować ich że do końca miesiąca zostało mi w portfelu niecałe 150 zł więc musiałam im oddać niemal ostatnie pieniądze. Gdy wrócił zmęczony mąż z pracy i go o tym poinformowałam doszło do awantury. :(
Rozgoryczona

Postautor: Michał » 25 lip 2014, o 20:03

Również jestem za pozyskaniem środków z unii na remont kościoła. Skoro schronisko, które samo na siebie zarabia, pozyskało na budowę grilla kwotę w wysokości 14.243,35 zł, to również powinno się udać uzyskać jakieś pieniądze na remont kościoła, który po upadku komuny przeżywa poważny kryzys.
Pozdrawiam
Michał

Postautor: csvd » 27 lip 2014, o 09:36

ZAPRASZAM PANIĄ ROZGORYCZONĄ to oddam te ostatnie pieniądze ciekawe czy będzie pani na tyle odważna oko w oko a nie poza plecami dyskutować.
csvd

Postautor: do csvd » 28 lip 2014, o 17:52

A to ciekawe? Rozgoryczona ma spotkać się "w oko w oko" z jednym z panów, tylko szkoda, że ten Pan również ukrył się pod pseudonimem. I jak teraz zgadnąć, który Pan Andrzej zamieścił post.
do csvd

Postautor: mieszkanka » 28 lip 2014, o 20:14

Ludzie czy wy macie pretensje do panów radnych z rady naszej gminy czy do panów z rady parafialnej?????????????????? To ogromna różnica.
Żenada co tu piszecie przecież panowie sobie sami tego nie wymyślili, kto uczęszcza na msze to wie że to cała rada parafialna łącznie z naszym księdzem proboszczem podjęła taka decyzję i nie jest to pierwsza zbiórka, jak wiadomo ksiądz zaprasza tych którzy to chcą" rozliczać "radę i okaże to co zostało wykonane w naszym kościele i za jaką kwotę, a po 2 to panowie Andrzejowie nie wybierali się sami do rady parafialnej powołał ich nasz proboszcz, a radnymi w radzie gminy tez nie zostali wybrani przez siebie tylko przez mieszkańców, wiec do kogo te pretensje czy są na odpowiednim stanowisku.

Do pani która to wydała ostatni grosz, z tego co wiem to nie wszyscy maja pieniądze wtedy gdy panowie zbierają, ale jest możliwość uregulowania w kolejnym miesiącu i to żaden wstyd moim zdaniem, ze nie mam pieniędzy w danym czasie.

A i jeszcze jedno chyba wszyscy mieszkańcy wiedzą, że panowie mieszkają blisko siebie i to żaden problem przejść parę kroków przez ulicę.

Pozyskanie środków z UE nie należy do rady parafialnej kto jest chętny niech założy stowarzyszenie i zajmie się pozyskaniem tych środków -zobaczymy czy będzie wtedy taki mądry.
mieszkanka

Postautor: mieszkanka 1 » 29 lip 2014, o 09:15

Pamiętam, że pani Sołtys chciała założyć takie stowarzyszenie to została stłamszona przez tutejszą władzę włącznie z proboszczem.
mieszkanka 1

Postautor: Gość » 30 lip 2014, o 09:28

ludzie oco wam chodzi w Psarach zbieraja 4 razy w roku i nikt nie komentuje a u nas jak zwykle jedni i ci sami maja cos do powiedzenia
Gość

Postautor: mieszkanka 1 » 30 lip 2014, o 16:49

Tylko, że w Psarach Rada Parafialna zbiera po 10 zł i każdy mieszkaniec jest przygotowany, że będzie składka. U nas radzie nie chce się chodzić 4 razy w roku więc od razu z grubej rury 50 zł.
mieszkanka 1

Postautor: ???? » 31 lip 2014, o 09:36

Ja bardzo przepraszam ale to 50 zł nie jest na rok lecz na kwartał kwartał.
????

Postautor: Gość » 31 lip 2014, o 10:08

u nas nawet jak by zbierali po 5zl to itak by bylo zle cos wiem na ten temat
Gość

Postautor: zniesmaczona » 31 lip 2014, o 11:17

A dlaczego my z własnych kieszeni mamy oddawać, większośc z mieszkańców nie pracuje! Nigdzie tak nie ma. Dają na tace. Może gmina wesprze zamiast robić festyny niech przeznaczy na kościół. W jednej z parafii zabrakło pieniędzy to proboszcz sprzedał własny samochód i dojeżdża rowerem!
zniesmaczona

Postautor: Krzysztof » 1 sie 2014, o 23:33

A może tu by się przydał kompromis. Jeżeli nie wspomożemy kościołów to zostaną zdziesiątkowane tak jak szpitale czy szkoły. Oczywiście kwestowanie na rzecz kościoła z listą mieszkańców i wyznaczoną kwotą jest nie etyczne i niema nic wspólnego z chrześcijanizmem, zbiórkę funduszy można przeprowadzać z zaplombowaną puszką do której każdy wrzuci co chce i ile chce. Można kwestować pod kościołem sprzedając gazetki czy świece jak w miastach. Grosik do grosza i miarka się uzbiera nikomu nie dokuczając.
Pamiętajmy!!! Kościół nie należy do księży, którzy powinni tam pełnić posługę duszpasterską lecz do nas.
A co do księży na rowerze, to raczej takich spotkamy w tylko filmach jak „Plebania” czy „Ksiądz Mateusz”. Mamy XXI wiek.
Pozdrawiam
Krzysztof

Postautor: ;)............. » 2 sie 2014, o 11:49

Brawo dla pana Krzysztofa !popieram ten post POZDRAWIAM;)
;).............

Postautor: !!! » 3 sie 2014, o 13:10

mieszkanka 1 pisze:Tylko, że w Psarach Rada Parafialna zbiera po 10 zł i każdy mieszkaniec jest przygotowany, że będzie składka. U nas radzie nie chce się chodzić 4 razy w roku więc od razu z grubej rury 50 zł.

Przepraszam bardzo ale w Psarach również zbierają po 50 zł od rodziny co kwartał, a 25 zł od osoby samotnej
!!!

Postautor: mieszkaniec gminy » 3 sie 2014, o 14:54

Ludzie, walczycie oto by nikt nie dyktował wam ile mają wynosić datki na kościół, gdzie polscy księża ignorują nawet Papieża Franciszka który apeluje by z kościołów znikły cenniki. W kraju gdzie rządzi znieczulica i mamona to jak walka z wiatrakami.
Przykładowy artykuł:
http://www.fakt.pl/biskupi-buntuja-sie- ... 860,1.html
mieszkaniec gminy

Postautor: miro » 19 sie 2014, o 17:43

Popieram temat, ale ten artykuł z faktu... fakt nie jest dla mnie rzetelnym źródłem informacji.
miro

Postautor: kropka » 19 sie 2014, o 21:40

FAkt czy życie na gorąco ale taka jest prawda !taka czy inna gazeta mnie nie interesuje prawda jest szczera cenniki są były i będą i wzrosną ! :x 8-)
kropka

Postautor: sma » 21 sie 2014, o 10:45

Nie obchodzą mnie podziały polityczne, ani parafialne. Chętnie zaangażuję się w zakładanie stowarzyszenia, proszę o kontakt. sierotkamariola@gmail.com
sma

Postautor: obserwator » 22 sie 2014, o 20:17

Witam!
Szanowni mieszkańcy naszej gminy: po pierwsze datki na kościół są dobrowolne, nikt Państwa nie zmusi do przekazania jakiekolwiek kwoty, po drugie nigdy nikt z rady parafialnej nie określił mi minimalnej wysokości darowizny na cele kościelne - dajesz bądź nie, ile masz.
W pełni popieram wprowadzenie funduszy unijnych do Kościoła - szukajmy źródeł finansowania wszędzie gdzie się da!
Ponadto zamiast narzekać, działajmy. Jeśli komuś się nie podoba sprawowanie mandatu radnego przez Pana X, czy charytatywne pełnienie funkcji w radzie parafialnej, proszę niech sam wystawi swoją kandydaturę i zobaczymy czy będzie lepiej. Zmieniajmy rzeczywistość tak, aby żyło nam się w niej dobrze, w zgodzie z duszą i ciałem.
obserwator

Postautor: mieszkanied » 6 wrz 2014, o 00:39

Fajnie by było, żeby lista z informacją kto ile zapłacił nie znalazła się w gablocie przed kościołem i fajnie by było, żeby wolontariusze nie wypominali ile mam zaległości w dobrowolnych darowiznach i fajnie było by kandydować do rady jak by nie miało się nic do stracenia.
mieszkanied

Postautor: ciekawski » 11 paź 2014, o 00:25

Zbliża się czas składania daniny. Jak myślicie, czy przed wyborami poborcy będą nas nękali? :geek:
ciekawski

Postautor: Maxim » 7 kwie 2015, o 17:05

Zal mi Was biedni ludzie. Oddajecie ostatnie pieniądze i wierzycie ,że będziecie życ po śmierci. Sukienkowi cisną Wam kit, aby sobie żyć w dostatku i za bardzo się nie narobić. Normalnie wierzyć się nie chce, ze w tych czasach ludzie jeszcze wierzą w to co im księżą do główek wbijają.
Maxim

Wróć do Społeczność