Ranking przedwyborczy

pomysły / dyskusje / problemy

Ranking przedwyborczy

Postautor: Ciekawski » 30 wrz 2014, o 20:23

Dobry wieczór,
Wybory zbliżają się wielkimi krokami. Znane są już zarejestrowane Komitety. Ciekaw jestem jakie są wasze kandydatury na posadę Wójta Gminy Jemielno. Pozdrawiam
Ciekawski

Re: Ranking przedwyborczy

Postautor: stoik » 1 paź 2014, o 09:18

Komitety to nie wszystko .Jeszcze partie ogólnokrajowe mogą zgłosić swoich kandydatów. Spokojnie, poczekajmy na oficjalna listę kandydatów.
stoik

Postautor: Heja » 10 paź 2014, o 20:49

Ja bede glosowal na pania z Psar Ostrowicz. Nowa, świeża, moze ma perspektywy lepszego jutra.
Heja

Postautor: Ciekawski » 14 paź 2014, o 16:58

Taa obiecanki-cacanki. Pani Ostrowicz obiecuje ludziom nowe miejsca pracy. Może je wyczaruje? Bo co może nam gmina Jemielno nowego zaoferować?
Ciekawski

Postautor: Podobno » 21 paź 2014, o 19:13

Dzień dobry. Jestem za p. Ucinkiem.
Podobno

Postautor: Mieszkanka » 25 paź 2014, o 16:53

Mój głos otrzyma p. Basia Dobrzańska-Buczek.
Mieszkanka

Postautor: FiFi » 25 paź 2014, o 20:32

Sporo kandydatów na Wójta, niestety zwycięzcę czeka trudne zadanie. Urzędnicy którzy pochłaniają około 20% procent budżetu gminy, szkoła w Irządzach na którą trzeba łożyć ogromne pieniądze, czy też domy kultury i biblioteki które świecą pustkami. Do tego dochodzi schronisko w Jemielnie które nawet przy pełnej obsadzie przynosi straty no i spółka ze Wschowy której należało by się przyjrzeć. Większa część kandydatów, już próbowała swoich sił w zarządzaniu Gminą Jemielno, niestety z negatywnym skutkiem. Bieda i bezrobocie to temat dominujący w naszej gminie. Myślę że osoby które się nie sprawdziły do tej pory należało by wyeliminować. Przydał by się ktoś taki jak ŚP. Lech Krawczyński który chciał wyciągnąć gminę z zadłużenia i stawiał na rozbudowę infrastruktury naszej gminy. Należało by również wyeliminować osoby które obiecują niestworzone rzeczy przy tak ogromnym zadłużeniu. Na kogo zagłosuje? Jeszcze nie wiem.
FiFi

Postautor: tak » 26 paź 2014, o 09:41

Mój głos też oddam na panią Barbarę Dobrzańską Buczek ;)
tak

Postautor: mieszkanka » 28 paź 2014, o 14:33

Najlepiej jest wszystko i wszystkich krytykować....wszystko zamknąć, sprzedać i sprywatyzować....
Tak robią tylko mięczaki, które nie wierzą w siebie i w przyszłość.
Co prawda w naszej gminie nie dzieje się za dobrze, ale denerwuje mnie ta ciągła krytyka, bo to właśnie ona świadczy o naszym społeczeństwie.
Wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma- niestety to powiedzenie jest idealne dla większości mieszkańców gminy Jemielno,którzy nie potrafią docenić tego co mają.

P.S Głos oddam na Pana Ucinka.
mieszkanka

Postautor: XXX » 28 paź 2014, o 18:02

Właśnie trafiła do mnie ulotka z programem przedwyborczym jednego z kandydatów na wójta naszej gminy. Szczególnie spodobało mi się jedno zdanie w którym pisze: „Wprowadzenie powszechnego standardu wyboru dyrektorów wszystkich placówek oświatowych w gminie na drodze uczciwego i rzetelnego konkursu … itd.” Jestem tego samego zdania że ten standard nie powinien dotyczyć dyrektorów domów kultury, bibliotek czy stanowiska kierownicze w UG, takie stanowiska należy obsadzać wedle własnych potrzeb a nie stawiać na umiejętności kandydata.
Pozdrawiam
XXX

Postautor: wyborca » 31 paź 2014, o 22:47

Basia Dobrzańska dostanie mój głos.
wyborca

Postautor: paulinaniec » 31 paź 2014, o 23:23

Ależ Pani Barbara Dobrzańska ma poparcie na tym forum!
paulinaniec

Postautor: ;););) » 1 lis 2014, o 20:14

Ależ pan Ucinek też!no i super!
;););)

Postautor: Tito » 2 lis 2014, o 08:06

Wybory za 2 tygodnie. Ciekaw jestem ilu nowych mieszkańców innych miejscowości zostało tymczasowo zameldowanych w gminie Jemielno tylko po to żeby podbić sztucznie głosy?
Tito

Postautor: Monika Ostrowicz » 2 lis 2014, o 14:43

Witam serdecznie!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych jak wyczaruję nowe miejsca pracy i nie tylko na spotkanie wyborcze w świetlicy w Jemielnie dn. 11.11.2014 r. o g. 18:00
Monika Ostrowicz

Postautor: :):):) » 2 lis 2014, o 15:51

Może "... jak wyczarować nowe miejsca pracy..." być powinno napisane? Chętnie przyjdę :) Pozdrawiam
:):):)

Postautor: asia.blond » 3 lis 2014, o 14:18

Hmmm...Jeżeli Pani Monika O. planuje z takim "powodzeniem" zarządzać całą gminą, jak swoimi "włościami", to ciemno to widzę...ale jaki Pan, taki kram...
asia.blond

Postautor: jajajaja » 8 lis 2014, o 15:53

Głosuję na pana Krochtę.
jajajaja

Postautor: Mario » 8 lis 2014, o 18:28

Zagłosuję na takiego kandydata na Wójta, który rozprawi się z sitwą w szkole w Irządzach ( dyrekcja i część nauczycieli), rozwiąże problem z codziennym spóźnianiem się autobusu szkolnego (dzieci rozpoczynają lekcję 15 minut później) oraz jego wynagrodzenie (Wójta ) i wynagrodzenie radnych, a także pracowników UG znajdzie się w dolnym zakresie widełek przewidzianych ustawą (jak na biedną gminę przystało ).
Mario

Postautor: Gość » 10 lis 2014, o 21:48

Kto był wczoraj na spotkaniu przedwyborczym w Luboszycach? Ależ tam był lincz słowny. Mało się nie pobili. Co o tym myślicie?
Gość

Postautor: Edi » 10 lis 2014, o 22:46

Według mnie to tą gminę już dawno powinni zlikwidować
Edi

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 00:36

Edi pisze:Według mnie to tą gminę już dawno powinni zlikwidować

zgadzam się z przedmówcą!!!
Gość

Postautor: realista » 11 lis 2014, o 19:59

Tylko byście wszystko likwidowali. Przeprowadźcie się do lepszej jak Wam tu źle.
realista

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 20:06

A po co mamy się przeprowadzać do ,,lepszej '' jak ponoć tu jest nam tak dobrze w tej gminnie tylko jak widać każdy ma serdecznie już dość to co się dzieje i dziać będzie!
Gość

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 20:11

A i REALISTO nie trzeba by było likwidacji tej gminny gdyby dobrze zarządzała rozpatrywała odpowiednio interesantów załatwiała i miłe wrażenie sprawiała?było by ok dobranoc;( :lol:
Gość

Postautor: Gość » 11 lis 2014, o 20:34

Dzisiaj na zebraniu p. Sekretarz gminy zaprzeczył, że interesanci są załatwiani byle jak.
Gość

Postautor: GreenFarmer » 12 lis 2014, o 17:46

Gość pisze:Dzisiaj na zebraniu p. Sekretarz gminy zaprzeczył, że interesanci są załatwiani byle jak.

tak tak, p. Czerw to prawdziwy człowiek Renesansu: zna się na wszystkim, w tym na... kanalizacji :lol: A w sprawie jakości obsługi w urzędzie gminnym, to najlepiej być sędzią we własnej sprawie. Grunt to dobre samopoczucie :D
GreenFarmer

Postautor: Gość » 12 lis 2014, o 22:01

GreenFarmer pisze:
Gość pisze:Dzisiaj na zebraniu p. Sekretarz gminy zaprzeczył, że interesanci są załatwiani byle jak.

tak tak, p. Czerw to prawdziwy człowiek Renesansu: zna się na wszystkim, w tym na... kanalizacji :lol: A w sprawie jakości obsługi w urzędzie gminnym, to najlepiej być sędzią we własnej sprawie. Grunt to dobre samopoczucie :D

Pan Czerw szkolił Gminną Komisję Wyborczą i potraktował nas jakbyśmy byli analfabetami. Byliśmy oburzeni - to że nie pracujemy jako urzędnicy w gminie nie oznacza, że nie potrafimy czytać ze zrozumieniem.
Gość

Postautor: paulinaniec » 12 lis 2014, o 22:20

Takie szkolenie na pewno ma swoje procedury, zapewne wszystko musiało zostać powiedziane, by nikt potem nie mógł nikomu niczego zarzucić. A Pan Czerw w czasie ostatnich podtopień był w naszej miejscowości i pomagał, więc akurat ten Pan z gminy jako jeden z nielicznych ma u mnie szacunek.
paulinaniec

Wróć do Społeczność