Wybory za nami – sukces czy porażka

pomysły / dyskusje / problemy

Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: mieszkaniec » 13 gru 2014, o 20:03

Doczekaliśmy się zmian. Mamy nowego wójta i paru radnych. Czy to koniec finansowania gospodyni zarządzającej budżetem gminy. Może zakończą się fantazyjne podwyżek za zastępstwa mimo że było się zastępcom. Może to koniec swawoli w UG czy GOPS czy też GOUK. Zobaczymy czy Pan Jan poradzi sobie z tymi problemami. Może po prostu odbębni swoje i wróci na emeryturkę. Co myślicie?
mieszkaniec
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: ble ble » 22 gru 2014, o 10:08

Zapomniałeś/aś o Szkole do UG, GOPSU I GOUK się czepiacie a Szkoły ??
ble ble
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Franek » 26 gru 2014, o 21:13

Myślę że Pan Jan dostanie podwyżkę i będzie po zawodach. Nic się nie zmieni. Będzie to samo g… co było.
Franek
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: doradca » 3 sty 2015, o 13:33

Drogi /droga ble ble. Z tego co słyszałem, to ze szkół to Pani Ela raczej wydoiła co mogła, a skoro nasi samorządowcy nie potrafią pozyskać środków na utrzymanie gminy i chcą godnie żyć, to prędzej czy później coś trzeba będzie zlikwidować, by pozyskać środki na swoje podwyżki. Wygląda na to że w tej gminie najmniej potrzebne są szkoły i to one mogą być celem dla naszych włodarzy.
doradca
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Edek » 15 lut 2015, o 02:04

Pani Ela jest geniuszem pozyskującym środki na podwyżki urzędników na stołkach. Skutecznie pozbawia środków do życia tych najmniej zarabiających, wciskając z roku na rok że jest kryzys i muszą się poświęcić na rzecz sprawy wyższej wagi, takiej jak np. wynagrodzenie skarbnika które rocznie wynosi około 80.000 zł (brutto czy netto, tego nie wiadomo).
Dziwię się że nasz nowy Wójt przymyka na to wszystko oczy, wyborcy myśleli że coś się zmieni a tu porażka. Głosy wyrzucone w błoto.
Czyżby samorządowcy skutecznie zatkali mu usta srebrnikami?
Edek
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Mieszkaniec » 20 lut 2015, o 11:26

Owszem, Pani Ela wydoiła z nas około 80000 zł ale to były dane z zeszłego roku. Niedługo się okaże o ile przytył jej portfelik w 2014 roku. :evil: :evil: :evil:
Mieszkaniec
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: sen » 21 lut 2015, o 19:59

Ustawodawca ustalił maksymalne wynagrodzenie dla skarbników gmin których liczba mieszkańców nie przekracza 1500 mieszkańców na 4.800 zł. Jeżeli tą kwotę pomnożymy przez 13 to otrzymamy 62400 zł. Nasuwa się pytanie skąd się berze ta nadwyżka, dlaczego samorządowcy w gminie która jest jedną z najbiedniejszych w kraju przyznają maksymalne wynagrodzenie i do tego w tej biedzie dorzucają jakieś premie czy coś tam. Panie Wójcie, liczyliśmy na zmiany.
sen
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: mieszkaniec » 28 lut 2015, o 22:59

Nasz gmina liczy nieco ponad 3000. Taki skarbnik powinien za tą kasę ogarnąć cały powiat. :lol:
mieszkaniec
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: arturraclawski » 10 mar 2015, o 11:42

ewidentny przykład niegospodarności gminy
arturraclawski
 
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2015, o 11:38

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: obserwator » 11 mar 2015, o 11:32

Do mieszkańców gminy. Podczas ostatnich wyborów zaufaliście w większości P. Ucinkowi to teraz wymagajcie i rozliczajcie go z tego co robi. Jeśli uważacie, że nic nadal się nie zmienia to nie czekajcie 4 lata na następne wybory tylko organizujcie referendum (nigdzie nie jest napisane, że wybrany wójt musi rządzić 4 lata). W rzeczywistości to on zarządza waszymi podatkami, które musicie zanieść do urzędu do 15 marca tylko nie zapomnijcie!!!!! Dla lubiących czytać polecam ostatni numer Gazety Wrocławskiej, gdzie napisany jest ciekawy artykuł o burmistrzu Kłodzka i kilku innych włodarzach.
obserwator
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Gość » 13 mar 2015, o 10:46

Jeśli w gminie szuka się oszczędności to może należy zadać pytanie do Pana Wójta czy w tak biednej gminie jak Jemielno potrzebny jest sekretarz, który rocznie otrzymuje wynagrodzenie w kwocie 92 611,91 ( dane z oświadczenia majątkowego umieszczonego na stronie gminy) . Czy naprawdę tyle się dzieje w naszej gminie, aby był potrzebny sekretarz za tak duże pieniądze. Ilu podatników musi się złożyć na jego pensję. Może radni pomyślą nad tą kwestią oszczędności w budżecie gminy.
Gość
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Ktoś stąd » 19 mar 2015, o 21:18

Sekretarz i Skarbnik sami się tak wypromowali, jak Wójt nie zrobi z tym porządku to kolejne 4 latka będą doić budżet. Poza tym, według mnie Sekretarz jest tu potrzebny bardziej do towarzystwa niż roboty, śmiech na sali, przecież u niego nic się nie załatwi. Liczyliśmy na konkretne zmiany, 100 dni już minęło i co dalej ?
Ktoś stąd
 
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2014, o 09:49

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Maxx » 20 mar 2015, o 19:02

Szkoda, że sesji rady nie można już obejrzeć w internecie. Nie każdy ma czas, aby osobiście tam być, a byłoby dobrze gdyby kazdy mógł się zapoznaćz tym co nasi radni wyprawiają.
Maxx
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: arturraclawski » 26 mar 2015, o 10:08

obserwator pisze:Do mieszkańców gminy. Podczas ostatnich wyborów zaufaliście w większości P. Ucinkowi to teraz wymagajcie i rozliczajcie go z tego co robi. Jeśli uważacie, że nic nadal się nie zmienia to nie czekajcie 4 lata na następne wybory tylko organizujcie referendum (nigdzie nie jest napisane, że wybrany wójt musi rządzić 4 lata). W rzeczywistości to on zarządza waszymi podatkami, które musicie zanieść do urzędu do 15 marca tylko nie zapomnijcie!!!!! Dla lubiących czytać polecam ostatni numer Gazety Wrocławskiej, gdzie napisany jest ciekawy artykuł o burmistrzu Kłodzka i kilku innych włodarzach.


"Z inicjatywą zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta mogą wystąpić również mieszkańcy gminy:
Inicjatorem może być:
    grupa pięciu obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy,
    statutowa struktura terenowa partii politycznej działająca w danej gminy,
    organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.
Inicjatorzy referendum powiadamiają pisemnie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą ludową wójta oraz komisarza wyborczego i w terminie 60 dni od powiadomienia zbierają podpisy wyborców ją popierających.
60-dniowy termin na zebranie podpisów mieszkańców gminy popierających inicjatywę referendum nie może być przedłużony.
Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania.
Wniosek wraz z zebranymi podpisami mieszkańcy składają komisarzowi wyborczemu. Komisarz wyborczy wydaje postanowienie o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku mieszkańców nie później niż w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia.
Postanowienie o przeprowadzeniu referendum jest wydawane, gdy wniosek spełnia wymogi formalne oraz nie prowadzi do rozstrzygnięć sprzecznych z prawem.
Komisarz wyborczy w postanowieniu o przeprowadzeniu referendum decyduje o terminie referendum.
Na postanowienie komisarza wyborczego odrzucającego wniosek o przeprowadzenie referendum przysługuje skarga do sądu administracyjnego.
Głosowanie za odwołaniem wójta powinno odbyć się w dzień wolny od pracy w ciągu 50 dni, co do zasady, od opublikowania postanowienia komisarza o przeprowadzeniu głosowania w wojewódzkim dzienniku urzędowym.
Referendum jest ważne, jeżeli udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego wójta. Wójt zostanie odwołany, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw. "

pytanie tylko czy komisarz wyda potrzebne postanowienie :)
arturraclawski
 
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2015, o 11:38

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: paulinaniec » 26 mar 2015, o 14:43

Tak, to prawda, mieszkańcy mogą wystąpić z wnioskiem o referendum lokalne w sprawie odwołania wójta. Opisując całą procedurę, proszę jej jednak nie zniekształcać lub po prostu zrobić to rzetelnie i zgodnie z ustawą. Wniosek mieszkańców może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu. Przede wszystkim jednak komisarz wyborczy może nie wydać postanowienia o przeprowadzeniu referendum jedynie z braków formalnych wniosku- art. 22 ustawy o referendum lokalnym: "Komisarz wyborczy zwraca inicjatorowi referendum lub jego pełnomocnikowi wniosek zawierający uchybienia i wyznacza czternastodniowy termin do ich usunięcia. Komisarz wyborczy odrzuca wniosek o przeprowadzenie referendum, w którym stwierdził niedające się usunąć uchybienia, a także, jeśli inicjator referendum nie wywiązał się z obowiązków wskazanych w art. 13 ust. 1 i 3". Żeby było jasne- art. 13. ust. 1: "Inicjator referendum, na swój koszt, podaje do wiadomości mieszkańców danej jednostki samorządu terytorialnego przedmiot zamierzonego referendum, przy czym podanie do wiadomości w gminie następuje w sposób zwyczajowo przyjęty w danej gminie, a w powiecie i w województwie – poprzez ogłoszenie w prasie codziennej ogólnodostępnej w danej jednostce samorządu terytorialnego" oraz ust. 3: "Informacja o zamierzonym referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego zawiera uzasadnienie odwołania". Gdyby jednak istniały wątpliwości co do decyzji komisarza, można wnieść skargę do sądu administracyjnego. Proszę więc nie insynuować, że wydanie postanowienia jest widzimisię komisarza wyborczego, który jest pełnomocnikiem Państwowej Komisji Wyborczej wyznaczonym na obszar stanowiący województwo lub część jednego województwa (w naszym przypadku jest to komisarz z Legnicy).
paulinaniec
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2014, o 23:21

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: mieszkaniec » 3 kwie 2015, o 21:09

Widzę że konkurencja nie śpi i usilnie próbuje podburzyć mieszkańców gminy przeciwko P. Janowi, zapominając że przez lata zadłużała gminę i szukał oszczędności w śród ubogiego społeczeństwa. Niestety taka strategia się nie sprawdziła, żeby oszczędzać trzeba najpierw zarobić, a to w tej gminie nie miało miejsca, pora to zmienić. Pomimo że nasze społeczeństwo powiedziało klice nie ciągle jesteśmy przez nią nękani. Nic na to nie poradzimy, mamy dużą rodzinkę trafiamy do samorządu, jesteśmy cwani to również decydujemy o losach gminy. Wójt obtoczony takim elementem będzie miał trudne zadanie by postawić gminę na nogi. :mrgreen:
mieszkaniec
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Mieszko » 4 kwie 2015, o 15:25

Dokładnie tak jak pisze mieszkaniec. W gminie siedzi klika, która za nic ma dobro gminy, tylko interesuje się swoim kontem bankowym i lizaniem d..y ważniejszym osobom w powiecie. Wszyscy chcieli mostu bo miało się coś zmienić. Nawet były wójt "kłamca" Połczyk obiecał, że coś się ruszy i... nic. Nawet nie mamy połączenia autobusowego z Lubinem, Głogowem, czy Polkowicami. Nasi urzędnicy gminni zapomnieli, ze to władza jest dla obywatela, a nie obywatel dla władzy. Pora ruszyć tylki pracownicy Gminy Jemielno. Brać się do pracy. Od tego jesteście !!!
Mieszko
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Gość » 6 kwie 2015, o 20:19

Mieszkańcy chcieli zmian i wybrali w tym celu nowego Wójta, który to według nich ma uzdrowić gminę pod każdym względem. Wójt jest " szefem" w Urzędzie tak samo jak prezes w firmie i to on podejmuje decyzje co należy robić by w gminie działo się dobrze . Dlatego też zasłanianie się "kliką" nie jest chyba dobrym rozwiązaniem.
Panie Wójcie czekamy na konkrety działań - czas ucieka, a tu dalej nic się nie dzieje. Chyba nie o to chodziło mieszkańcom.
Gość
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: myszka » 6 kwie 2015, o 21:52

Dokładnie, czekamy na zmiany i wierzymy w Pana Panie Wójcie.
myszka
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Doradzca » 10 kwie 2015, o 22:36

Moi drodzy… Myślicie sobie że Pan Jan od tak sobie spłaci długi zaciągnięte przez spółki Elo-Ryś czy AA. Na to trzeba kilku lat. Wy od razu chcecie referendum.
Doradzca
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: michał » 14 kwie 2015, o 17:33

Pani Ela jest mistrzynią matactwa, kręcenia ludźmi , owijania ich sobie wokól palca. Sobie nie pozwoli zrobić krzywdy i Panu R. , oni tylko sie w gminie liczą. Pan Wójt jest jej pionkiem . Ten Pan nic nie reaguje , nie widzi .A ta Pani dba o dobro swoje i pana sekretarza.
michał
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: JAA » 16 kwie 2015, o 21:35

Niestety, to co pisze Michał jest prawdą. Jak Pan Wójt z tym nic nie zrobi, to niedługo doczekamy się referendum.
JAA
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Gość » 18 kwie 2015, o 19:39

Po co Pan Wójt ma coś zmieniać i robić sobie wroga u sąsiada, przecież płacą mu za to, że jest, a nie za to że coś robi.
Mamy obecnie piąty miesiąc urzędowania, a Pan Wójt nadal się uczy chyba zapomniał, że urząd to nie szkoła tu powinny być widoczne efekty pracy na bieżąco, a nie za kilka lat.
Gość
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: mieszkaniecc » 25 kwie 2015, o 22:51

A co, … teraz myślicie, że Basia zaprowadziła by porządek. Raczej nie. Pewnie jak Wójt, zapakowała by swoje szare komórki w ciemną strefę umysłu i liczyła by na przypływ gotówki. Po co wrogowie, niech władza korzysta. Wy mi dacie podwyżkę, to ja wam dam. Zawsze można coś zlikwidować komuś coś zabrać albo kogoś zwolnić, byle by pensyjka nadążała za wydatkami. A tak poza tym, to po co samorządowcy mają walczyć z bezrobociem i biedą, skoro to by doprowadziło do upadku GOPS-u, doprowadzając gminę do jeszcze większego bezrobocia.

Brawo!!!, dla naszych samorządowców, za inteligentne podejście do sprawy.
mieszkaniecc
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Gość » 27 kwie 2015, o 20:32

Wydaje mi się, że to właśnie Basia mogła by coś zmienić w tej naszej gminie. Nie ma z nikim żadnych układów, nie była od nikogo zależna, a obserwując ją na brak gotówki chyba też nie narzeka. Ale wybraliśmy to co mamy i wymagajmy od obecnych władz, to co nam obiecali podczas kampanii.
Gość
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Ktoś stąd » 30 kwie 2015, o 06:04

Patrząc na to co się dzieje myślę, że oprócz Pana obecnego i poprzedniego Wójta, każdy inny z kandydatów wprowadziłby jakieś zmiany. Na chwilę obecną mamy wszechobecny marazm. Wójt zdał się na wiedzę i doświadczenie spółki eloryś, czyli inaczej nieróbstwo, matactwo i branie za to kasy. Przykro tym bardziej, że po pierwsze, to nasze ciężko zarobione i w zębach przyniesione podatki, po drugie, że tak wielkim zaufaniem obdarzyliśmy Pana Jana podczas wyborów. A wystarczyłoby wziąć te dwie kreatury za pysk i ustawić do pionu albo pokazać gdzie ich miejsce. Czuję, że przegraliśmy wybory jako społeczeństwo tej gminy, ale Polak zawsze mądry po szkodzie.
Ktoś stąd
 
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2014, o 09:49

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Obserwator » 1 maja 2015, o 20:53

Obawiam się że Pan Andrzej, również należy do tej spółki. Przez lata swojego urzędowania, nic nie zrobił, by nasza gmina przestała należała do tych najbiedniejszych. Uważam że tego kandydata na wójta należało by pominąć.
Chcemy pracy i godnych zarobków, nie koniecznie jak Elo-Ryś!!!
:evil:
Obserwator
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Gościówa » 2 maja 2015, o 15:45

Teraz mała sonda społeczna. Może przydałoby się, aby wprowadzić w naszej gminie wzorem innych gmin zamieszczanie nagrań z Sesji Rady Gminy, czy komisji różnego rodzaju. Niech społeczeństwo ma możliwość nie tyle uczestniczenia (jest to niemożliwe ze względu na porę tych spotkań) co możliwość zapoznania się z ich przebiegiem.
Gościówa
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Gościówa » 7 maja 2015, o 08:41

Widzę, że dyskusja ustała. Czyżby wszystkim mieszkańcom tak dobrze sie powodziło ?
Gościówa
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Ktoś stąd » 8 maja 2015, o 06:14

Ludzie tylko gadają w opłotkach i chyba na tym zostanie. Kolejna kadencja dla nas w plecy a dla spółki eloryś do przodu. Wójt już dał sobie wejść na głowę i jest po prostu sterowany przez tych dwoje. W urzędzie można wyczuć niezadowolenie pracowników. Niezbyt często tam bywam, ale po ostatnim razie porozmawiałem chwilę i widzę, że jest gorzej niż poprzednio. Połczyk to przynajmniej trzymał spółkę na krótszym łańcuchu i od czasu do czasu dał zje..bkę. Teraz mają hi live z nowym Wójtem a reszta pracowników to zaszczute mięso.
Ktoś stąd
 
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2014, o 09:49

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: alfa » 29 maja 2015, o 21:30

Połczyk raczej rozpuścił to towarzystwo, na krótszym łańcuszku ta spółka by niemiała tak astronomicznych jak na naszą gminę pensyjek. :lol: :lol:
alfa
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: Gość » 31 maja 2015, o 13:30

"Ktoś" pod Nickiem Alfa zapomniał chyba, że od 6 miesięcy mamy nowego wójta, który został wybrany przez mieszkańców w celu dokonania konkretnych reform. Jak na razie to nic mieszkańcom o tych reformach nie wiadomo. Czyli wszystko w gminie po staremu. Gdzie obiecany przez Pana Wójta punkt Apteczny i lekarze specjaliści, którzy mieli zadbać o zdrowie naszych mieszkańców, gdzie poprawa stanu dróg, rozpoczęcie kanalizacji wsi.
Obiecanki cacanki i aby kolejne cztery lata do przodu.
Gość
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: zzz » 9 paź 2015, o 20:55

Moi drodzy! Ciągle narzekacie i narzekacie. Dookoła nas same postępy. Budujemy autostrady, stadiony, wynagrodzenia rosną jak grzyby po deszczu. Czego jeszcze chcieć?
zzz
 

Re: Wybory za nami – sukces czy porażka

Postautor: bim bim » 26 paź 2015, o 20:44

Gość pisze:"Ktoś" pod Nickiem Alfa zapomniał chyba, że od 6 miesięcy mamy nowego wójta, który został wybrany przez mieszkańców w celu dokonania konkretnych reform. Jak na razie to nic mieszkańcom o tych reformach nie wiadomo. Czyli wszystko w gminie po staremu. Gdzie obiecany przez Pana Wójta punkt Apteczny i lekarze specjaliści, którzy mieli zadbać o zdrowie naszych mieszkańców, gdzie poprawa stanu dróg, rozpoczęcie kanalizacji wsi.
Obiecanki cacanki i aby kolejne cztery lata do przodu.

Truno coś zadziałać jak w gminie rządy prowadzą spółka "ELO-RYŚ".
bim bim
 


Wróć do Społeczność

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron