Po szkole

muzyka / teatr / sztuka / wydarzenia

Po szkole

Postautor: Mieszkanka gminy » 11 lut 2012, o 17:26

Od kilku dni próbuję znaleźć w internecie jakiś program działalności GOK-u w Jemielnie. Niestety moje poszukiwania zakończyły się fiaskiem. Owszem okoliczne gminy oferują takie informacje, ale tu... jedyne co udało mi się odnaleźć, to harmonogram z godzinami otwarcia sali przy szkole wraz z programem który oferuje: zajęcia rekreacyjno-sportowe, dnia następnego: zajęcia rekreacyjno-sportowe, kolejny dzień: zajęcia rekreacyjno-sportowe itd.. Totalny brak organizacji!!! Mam tam posłać dzieci by bezmyślnie biegało za piłką, albo kopały ją do pustej bramki? Nie mam słów... Czy to jest jakiś problem by zorganizować sensowne zajęcia?
Mieszkanka gminy

Re: Po szkole

Postautor: p'''' » 13 lut 2012, o 10:37

Zbliżają się walentynki czy coś będzie organizowane w GOK?w Jemielnie? czekamy na odpowiedz;)
p''''

Postautor: dario » 14 lut 2012, o 20:43

przecież zima, w GOK smacznie śpią
dario

Postautor: heh » 15 lut 2012, o 16:11

> Zbliżają się walentynki czy coś będzie organizowane w GOK?w Jemielnie? czekamy na
> odpowiedz;)

Cisza....
heh

Postautor: mieszkanka Jemielna » 16 lut 2012, o 16:02

Ferie minęły i też nic się nie działo. Ale niedługo sesja i obiecywane sprawozdanie z działalności GOK-u... Nie wiem po co to stanowisko jest utrzymywane przez gminę. Nie ma miejsca na zajęcia plastyczne, muzyczne, itp ale jakby się Komuś chciało to mozna je znależć w schronisku "Pod Lipami". Jest tam piekna sala wykładowa, mozna by było zorganizować wspaniałe zajęcia dla dzieci... ale po co? Lepiej sobie posiedzieć i kawkę wypić, a pensja i tak będzie wpływać na konto pani Dyrektor... Co to się dzieje w tej Polsce!
mieszkanka Jemielna

Postautor: Dawid » 17 lut 2012, o 16:04

Właśnie, ciekawe co usłyszymy i zobaczymy :) W Luboszycach pani kierownik wzięła się "do pracy" i ... wspomaga się dziećmi ze szkoły w Irządzach, którym to nauczyciele poświęcili troszkę czasu. Lepsze to niż nic :) A tak na poważnie, ważne aby kasa była na koncie, a kultura ... po co "wieśniakom" kultura. Zresztą, jaka władza w gminie taka kultura.
Dawid

Postautor: mieszkanka Jemielna » 17 lut 2012, o 20:07

Brawo Panie Dawidzie! Mam nadzieję, że tą sesję będziemy mogli również zobaczyć na yt. Pozdrawiam
mieszkanka Jemielna

Postautor: mieszkaniec J... » 20 lut 2012, o 21:28

To jest bardzo obrazliwe co do DOMU KULTURY w Jemielnie bo działo się wiele atrakcyjnych zajęć !PiCIE KAWY ! itp. i tak dzień za dniem leci pozdrawiam mieszkańców Jemielna i RADNYCH tak zapracowanych;))))))))))))))!
mieszkaniec J...

Postautor: jemiolka » 23 lut 2012, o 17:00

Przecież tego nikt nie czyta co się napisze na forum.Ciągle przecież coś od nich chcą...a czasu mało...oby do 15 i z głowy.
Szanowni Państwo,a może by tak sprawy w swoje ręce?Nie gadać tylko działać.Jest szereg możliwości.Są dotacje na takie przedsięwzięcia..Trzeba tylko napisać projekt.Aby go napisać trzeba się zdecydować czego się chce.Żeby cokolwiek zorganizować trzeba tylko trochę chęci,trochę zaangażowania...i nie patrzeć na tych tam ,,od kawy"- przyjdzie na nich czas.A jakie zajęcia dla dzieci lub imprezy chcielibyście mieć w ośrodku kultury czy też pod lipami?Możemy wspólnie pomyśleć...i zorganizować.
jemiolka

Postautor: jaa » 24 lut 2012, o 21:53

Przecież każdemu należy się przerwa w pracy na kawę. Gwarantuje to kodeks pracy.
jaa

Postautor: swojak » 27 lut 2012, o 18:41

Do Jaa...
A widzisz Kolego... u nas w Domu Kultury to tak jakoś odwrotnie niż gwarantuje Kodeks Pracy... Cały dzień siedzimy, a 15 minut pracujemy.
swojak

Postautor: Neutralny » 27 lut 2012, o 20:10

Ciekawe kto głosował na nasz samorząd?
Neutralny

Postautor: 123 » 28 lut 2012, o 10:43

Kodeks pracy gwarantuje minimum 15 minut przerwy (zgodnie z art. 134 kodeksu pracy), pracodawca ma prawo wydłużyć ten czas nawet do 8 godzin i więcej.
123

Postautor: Dawid » 28 lut 2012, o 13:37

Chyba najwyższy czas pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji bo jeśli tego nie zrobimy, to czarno widzę przyszłość naszej gminy.
Dawid

Postautor: Dariusz » 29 lut 2012, o 18:36

http://www.youtube.com/watch?v=uKawjYqQQt4 link do filmu z Sesji Rady Gminy Jemielno z dnia 28.02.2012. Polecam
Dariusz

Postautor: mieszkaniec » 1 mar 2012, o 22:43

Po obejrzeniu ostatniej sesji rady gminy, odnoszę wrażenie że pani Radna B dba o swoje dodatkowe źródła dochodu. Na zorganizowanie zabaw dzieciom, raczej nie trzeba wygórowanych funduszy. Wystarczy poświęcić trochę swojego czasu z pracy.
mieszkaniec

Postautor: krzysiek » 4 mar 2012, o 23:05

Co z tego że na sesji jest kamera. I tak nie wiemy co się działo w GOKU. Jak radni podążą tym śladem, to nawet nie dowiemy się nad czym głosują. Zobaczymy tylko latające kartki po sali.
krzysiek

Postautor: ara » 17 mar 2012, o 21:17

Jemiołka, popieram pisac projekty jest tyle możliwości ,ale nie my naród Polski potrafimy tylko narzekać narzekać , czekać na gotowe może ktoś coś pod nos podsunie.
ara

Postautor: tina » 16 gru 2012, o 19:05

Niestety, to prawda, że nic się nie dzieje nie ma zajęć pozalekcyjnych dla dzieci jedno mnie dziwi przecież są ludzie, którzy chcą coś zrobić dla społeczności dla dzieci ale ich się odpycha, zniechęca a z niektórymi radnymi szkoda gadać zwłaszcza z komisją oświaty i kultury ludzie zacznijcie trzeżwo myśleć i domagajcie się od Wójta by na stanowisko dyrektora GOUK powołał osobę, ktora zna się na kulturze, która zapewni waszym dzieciom zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, przecież to się należy waszym dzieciom ale jak bedziecie cicho siedzieć to nie będziecie mieli NIC
tina

Postautor: Gość » 17 gru 2012, o 16:42

Kadra naszego domu kultury to dwie osoby... Kochani, kultury we dwoje się nie robi! Ale to już wójt i rada muszą przyznać kasę dla nowych pracowników i oczywiście, a właściwie przede wszystkim, powinna się znaleźć kasa na imprezy. Kochani, jeśli Wąsosz może zrobić Dni Wąsosza i zaprosić Golden Life i Andrzeja Grabowskiego, a w Wińsku ( tuż za miedzą ) zagra Shazza, Andrzej Rosiewicz czy inne grupy to powstaje pytanie skąd oni mają na to kasę i dlaczego w Jemielnie jesteśmy skazani na wiejskie kabarety czy przytupajkowe zespoły? I nie mam pretensji do pani dyrektor, bo, uświadamiam Wam i przypominam, że ona zarządza budżetem jakim przyznaje jej gmina więc apelujmy do władzy o większa kasę na kulturę. Mamy tutaj na terenie ludzi z potencjałem, którzy mogliby prowadzić zajęcia, ludzi z doświadczeniem w organizacji imprez czy pisaniu projektów unijnych to korzystajmy z tego potencjału! Niech ktoś przekona władzę, że dom kultury jest poniekąd wizytówką gminy! I jeszcze jedno, dla mnie osobiście żenujące jest to, ze w Jemielnie nie ma sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ja się pytam dlaczego tak jest? Dlaczego młodzież musi tłuc się do Góry czy do Wąsosza, a nie może zbierać pieniędzy u nas na miejscu i mieć poczucia, że to ich dzień i że robią coś fajnego dla innych? Moim skromnym zdaniem w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Jemielno powinna się znaleźć np. jedna impreza ( np. przedstawienia, pokaz, wystawa, festyn itd ) na miesiąc albo dwa, a nie dwa festyny w roku. Ale na to wszystko potrzeba kasy, a skoro jej nie ma to nie oczekujmy cudów po GOUK. W ogóle to szacunek dla pani dyrektor, że pisze projekty unijne i stamtąd pozyskuje pieniądze! Ludzie, nie doceniacie dyrektorki, która działa na tyle na ile jej siły i możliwości pozwalają. Kto myśli, że projekt to lajtowe zadanie, temu polecam napisania i rozliczenie takiego projektu. Papierologia niesamowita i często szukanie nawet jednego grosza jeśli suma nie gra...
Gość

Postautor: Msiek » 17 gru 2012, o 19:19

Jeżeli kadra Domu Kultury to dwie osoby to po co ten Dom Kultury? Nie lepiej pieniadze z poborów przeznaczyć na dziury w budżecie? Po co na darmo brac pensję? A właśnie, w jakich godzinach czynny jest Dom Kultury, bo juz się pogubiłem. Kiedy biblioteka, a kiedy kultura? Ja też zastanawiam się dlaczego w Jemielnie nie ma sztabu WOŚP? Czy tu musi byc duży nakład pieniędzy? W tym dniu wszyscy udzielają się charytatywnie wiec pieniedzy na ten sczytny cel nie biorą. Ale to trzeba troszkę wysiłku i poszukania sponsorów. Cieszę się, że dzieci chcą brać udział w orkiestrze pomimo tego ze musza dojechac do Góry czy Wasosza. A co do pisania projektów. Gdzie te pozyskane pieniadze? Cos o nich nie słychać ani nie widać. Może jest to spowodowane tym, zeby za dużo ludzi z nich nie skorzystało? Dlaczego Dom Kultury nie ma własnej strony internetowej? Dużo pytań, a ciągle ta sama odpowiedz:"BRAK PIENIĘDZY". Zapraszam zainteresowanych na BIP gdzie jest zamieszczony statut GOUk-u tam się mozna dowiedzieć co GOUP "powinieć robić". Wogóle się nie wywiązuje z niego, więc po co uchwalać? Moze należałoby kontrol ściągnąć nie tylko na GOUP ale i na UG?
Msiek

Postautor: obserwator » 17 gru 2012, o 19:32

do gość!
Pisze projekty unijne pozyskuje pieniądze tylko pytanie gdzie te pieniądze poszły? ten tekst jest nie przemyślany, jaki budźet został przyznany na 2012 rok,? Jeśli pisałaby projekty to miała by kasę ale te projekty chyba idą do własnej kieszeni a w dokumentach wszystko gra... powiem szkoda pisać i szkoda czasu...W jemielnie z komisją oświaty i kultury ciężko się rozmawia oni nie umieją rozmawiać dlatego ja powiedziałem szkoda czasu jeśli im nie zależy na młodzieży dzieciach by coś robiły po lekcjach ciekawego to po co pisać jakiekolwiek wnioski na które odpowiedzi nie ma....
obserwator

Postautor: moczykij » 17 gru 2012, o 19:43

Strony nie ma, bo i nie ma co pokazywać :D, smutne, ale prawdziwe. Nie jestem za zamknięciem domu kultury, bo skoro jest to niech będzie, ale niech coś się w nim wreszcie zacznie dziać. Zamknąć można zawsze, ale tak postępują ci, którzy idą po najmniejszej linii oporu. Skoro istniej GOUK to niech ktoś o tym przypomni naszym włodarzom. Instytucja istnieje i ma potencjał, ale co z tego, skoro nic się nie dzieje, lalalalalala, jaki tu spokój nanananana. Wydaje mi się, że rozpisanie konkurstu na dyrektora to podstawa jeśli juz się mówi o reformie kultury.
moczykij

Postautor: eli » 17 gru 2012, o 20:06

ciekawe jak ostatnio się konkurs na dyrektora rozpisał cisza była wiadomo kto miał nim być...
eli

Postautor: moczykij » 17 gru 2012, o 20:23

Ja bym startował, gdyby teraz rozpisali.
moczykij

Wróć do Kultura