UCHWAŁA NR III/8/2014 RADY GMINY JEMIELNO

pomysły / dyskusje / problemy

UCHWAŁA NR III/8/2014 RADY GMINY JEMIELNO

Postautor: edd » 16 sty 2016, o 20:23

Od pewnego czasu, zacząłem śledzić to forum i postanowiłem się w nie włączyć.
Przeglądając uchwały rady gminy mocno uraził mnie fakt, że radni naszej gminy na dzień dobry nowo wybranemu wójtowi przyznają wynagrodzenie i dodatek funkcyjny z najwyższej półki ( nie wspominając o dodatku specjalnym).
Wójt który zaczyna swoją karierę, raczej powinien otrzymać wynagrodzenie minimalne, a jak się wykaże, to wtedy należało by mu się je podnieść. Takie wynagrodzenie z wyższej półki można by mu przyznać, gdyby taki Wójt zmniejszył bezrobocie, podniósł minimalne wynagrodzenie albo by ułatwił mieszkańcom dostęp do świadczeń zdrowotnych, itd. Nasi radni chyba są jasnowidzami i z góry wiedzieli że nasz nowy wójt sprosta tym zadaniom.
Ustawodawca przewidział :
Wynagrodzenie dla Wójta Gminy do 15 tys. mieszkańców 4 200–5 900 zł
Maksymalny poziom dodatku funkcyjnego 1 900 zł
Nasi radni ustalają wynagrodzenie:
Ustala się wynagrodzenie miesięczne dla Wójta Gminy Jemielno w wysokości:
1. wynagrodzenie zasadnicze 5.250,00
2. dodatek funkcyjny 1.600,00
3. dodatek specjalny 1.370,00 ( 20% od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego)
4. dodatek za wysługę lat 20% 1.050,00
Ciekawe za co ten dodatek specjalny?
Po roku panowania naszego Wójta nadal mamy, bezrobocie jedno z większych w kraju, nauczyciele otrzymują minimalne wynagrodzenie, naj mniej zarabiającym zabiera się dodatek stażowy, chce się zamykać szkoły, ośrodki kultury, gminne biblioteki. Nadal nie mamy ośrodka zdrowia.
Jak tak dalej nasi radni będą podejmować uchwały, to możemy być pewni, że nasza gmina pójdzie z torbami.
edd

Re: UCHWAŁA NR III/8/2014 RADY GMINY JEMIELNO

Postautor: misia » 18 sty 2016, o 18:07

Słuszna uwaga.
misia

Re: UCHWAŁA NR III/8/2014 RADY GMINY JEMIELNO

Postautor: ona » 19 sty 2016, o 14:06

Dodam,ze z pustymi torbami.
ona

Wróć do Społeczność