Kto zyska na likwidacji szkoły w Irządzach?

pomysły / dyskusje / problemy

Kto zyska na likwidacji szkoły w Irządzach?

Postautor: Krzysztof » 23 sty 2016, o 11:30

To pytanie pewnie zadaje sobie spora grupa mieszkańców naszej gminy. Drugie nasuwające się pytanie brzmi, czy w ogóle nasza gmina coś zyska na tym posunięciu.
Z wypowiedzi rodziców wynika, że większość pośle swoje pociechy do Góry bądź do Chobieni, w zależności od zamieszkania. Obie gminy chętnie podstawią autobusy by przejąć naszych uczniów, zapewniając im lepsze warunki i jednocześnie odbierając nam subwencję która idzie za uczniem. Do Jemielna trafi nieliczna garstka uczniów, którą trzeba będzie zwieść z terenu całej gminy do Jemielna, a to będzie bardzo kosztowne.
Wróćmy do tematu: kto zyska na likwidacji szkoły. Nawet gdyby okazało się, że po likwidacji szkoły zaoszczędzi się jakieś pieniądze, to trzeba zadać sobie pytanie: gdzie one trafią, czy do mieszkańców gminy, czy raczej na podniesienie pensji lub diet naszych samorządowców. Myślę że to drugie.
Zastanawia mnie fakt, czy w UG Jemielno ktokolwiek próbował policzyć, czy na likwidacji szkoły da się coś zarobić. Osobiście uważam, że nikt tego się nie podoił, a jeżeli tak to pewnie wyliczył to tak, jak budżet gminy który trzeba trzy razy w miesiącu uchwalać odnowa.
Pozdrawiam
Krzysztof
 

Wróć do Społeczność

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron